 |
MSA tapte klart mot Kvik |
Kil/Hemne tapte 4-1 mot Kvik i Trondheim søndag ettermiddag. Selv om kampen var begredelig sett med hemnværske øyne, hadde debutantene Johan Rennemo og Erlend Hansen beggo to gode innhopp. |
(OPPDATERT 9/30/2012 9:45:01 PM) |
Erik Snekvik
|
Vi manglet riktignok noen av våre faste spillere denne kampen, men vi stilte likevel med et så godt lag at vi mente vi burde vinne kampen. Kampen startet jevntm men et veldig humpete undrlag gjorde det vanskelig å spille fin fotball. Det ble mye dueller og det ble tydeligere etter hvert at det var Kvik som ville mest. Vi ble stående passive i noen avgjørende situasjoner, og det avgjorde kampen. 1-0 etter 20 minutter i første omgang og derfra og til pause var Kvik det klart beste laget.
Andre omgang startet langt bedre og vi var nære utligning, men Øystein Hoftun i Kvikmålet er fortsatt en god keeper. Etter 20 minutter blir det 2-0 ut av ingenting, og det ser vanskelig ut. Etter 25 minutter kommer vi inn i kampen igjen. Håkon spiller Martin igjennom og han banker inn 2-1. Da hadde vi trua på seier, men en fatal markeringssvikt på corner rett etterpå gir 3-1 og da er løpet kjørt.4-1 kommer like før fløyta går for full tid.
Det som var verdt å ta med seg i dag er to nye debutanter på Kil/Hemnes MSA-lag. Johan Rennemo kom inn på venstreback og Erlend Hansen på venstrekant. Begge hadde friske innhopp og viser at de etablerte må ta tak for å beholde plassen framover.
Laget: Trym, Petter L, Anders, Morten K, Morten O (Johan 75 min), Lars W, Jonas, Tommy (Erlend 70 min), Mats H, Martin, Håkon (Mats K 85min)
|
|
|